SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Zachęć dzieci do uprawiania sportu

W niedzielę, 17 września 2017r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku odbędzie się festiwal sportu dla dzieci Wannado.

Przedstawiciele 42 klubów z Trójmiasta i okolic będą zachęcać do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportu. Początek imprezy o godz. 11.00, wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 5-11 lat.

Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty. Założenie jest bardzo proste - zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.

Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

W zeszłym roku festiwal zorganizowano po raz pierwszy w Polsce i tylko w jednym mieście tj. w Katowicach. Jednak po imprezie w Katowicach postanowiono rozszerzyć projekt. We wszystkich miastach festiwal będzie się odbywał na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, które dysponują najlepszą infrastrukturą do organizacji tego typu imprez.

Udział w gdańskiej edycji festiwalu potwierdziły 42 kluby sportowe. Pojawią się reprezentanci rozmaitych dyscyplin: od piłki nożnej, lekkiej atletyki czy siatkówki po motocross, żeglarstwo, żużel, capoeirę i pięciobój nowoczesny.

Będą także konkursy z nagrodami.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od godz. 11.00 do 17.00.

Wstęp jest bezpłatny.

Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową, został przygotowany pakiet młodego sportowca.