ŚWIETLICA

Z WIZYTĄ W PAPUGARNII

25 lutego 2017 r. wychowankowie świetlicy klas pierwszych udali się w niezwykłą podróż do gdańskiej Papugarnii. Wśród kilkudziesięciu różnych papug, które można oglądać w tym niesamowitym miejscu, na dzieciach największe wrażenie zrobiły ogromne Ary oraz przepiękny Kakadu.

Czytaj więcej...

KARNAWAŁ W ŚWIETLICY

Luty był czasem karnawału w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć dzieci tworzyły maski, dekorując je przeróżnymi materiałami takimi jak : bibuła, cekiny, kamyczki, brokat i wiele innych.  Wszystko po to, by założyć je podczas balu karnawałowego, który odbył się w świetlicy szkolnej  23 lutego. W zabawie dla uczniów klas 0-3  nie zabrakło starych hitów, do których dzieci wraz z opiekunami świetlicy wykonywały znane każdemu ruchy taneczne.

Czytaj więcej...

Grudzień w świetlicy szkolnej

Rozpoczęliśmy właśnie Nowy Rok, więc czas na podsumowanie tego, co działo się przez ostatni miesiąc w szkolnej świetlicy.

Grudniowe atrakcje  rozpoczęliśmy od zabawy mikołajkowej, która odbyła się 5 grudnia.

Czytaj więcej...

Jesień w świetlicy szkolnej

Czas pędzi nieubłaganie. Dopiero co słyszeliśmy pierwszy tego roku dzwonek na lekcje, a już zaczął się listopad i jesień rozkwitła w pełni. Zatem czas na małe podsumowanie dwumiesięcznych działań w naszej świetlicy.

Czytaj więcej...

Szkolny Pokaz Mody

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Pokazie Mody „Z szafy taty i mamy modnie się ubieramy”. Szkolny Pokaz Mody zostanie przeprowadzony w ramach akcji charytatywnej.

Czytaj więcej...

Z wizytą u strażaków

Dzień 6 kwietnia był dla dzieci uczęszczających na świetlicę dniem wycieczki! Przygotowaliśmy plakat z podziękowaniem i udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Beniowskiego 7.

Strażacy gościnnie przyjęli nas w progi swojej jednostki. Z pasją opowiedzieli o pracy w straży pożarnej. Pokazali strażackie wozy i ich wyposażenie. Wytłumaczyli dzieciom co do czego służy. Co więcej pozwolili dzieciom, by poczuły ciężar niektórych sprzętów na własnych rękach czy plecach. Zademonstrowali jak przygotowują siebie i wozy do pracy. Pokazali sposób wkładania strażackiego kombinezonu. Oporowadzili dzieci po jednostce. Pokazali nam swoją kuchnię, sypialnie i świetlicę.

Bardzo cierpliwie odpowiedzieli na wszystkie pytania. A co najważniejsze nauczyli dzieci, jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem!

Naszym sąsiadom strażakom bardzo dziękujemy!

Zdjęcia