KONFERENCJE

II Konferencja „Jak rozmawiać profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13 – 15 lat?"

„Jak rozmawiać profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13 – 15 lat?" – uczyło się 55 nauczycieli podczas drugiej z cyklu konferencji  – projektu rekomendowanego przez Miasto Gdańsk.

Odbyła się ona 16 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 80. Uczestniczyli w niej nauczyciele tej placówki oraz okolicznych szkół: SMS nr 2 oraz ZKPiG 33. Gościem szkolenia był Pan Damian Kuźmiński przedstawiciel Urzędu Miasta Gdańska.

Nauczyciele zwracali uwagę, iż tematy poruszane na spotkaniu są dla nich niezwykle ważne - ze względu na reformę edukacji i utworzenie  w szkołach podstawowych oddziałów klas VII i VIII, gdzie miejsce autorytetu dorosłych (rodziców i nauczycieli) zastępuje grupa rówieśnicza. Młodzież staje się bardziej autonomiczna, zaczyna eksperymentować i samodzielnie odkrywać świat. Na takie postawy ogromny wpływ ma rozwój mózgu, inne zmiany fizjologiczne (np. hormony) oraz inne wzorce snu.

Innym aspektem, na który zwrócili uwagę uczestnicy konferencji jest prawidłowa komunikacja między dorosłym, a młodzieżą oraz wzajemna współpraca na płaszczyźnie rodzic – nauczyciel – uczeń. Zauważyli, ze dla wszystkich nie jest ważny tylko sam moment spotkania i komunikacji, ale także właściwe przygotowanie się do tego procesu oraz właściwe jego zakończenie (dobre praktyki po komunikacji).

Na każdej z konferencji mamy kilka indywidualnych  miejsc dla nauczycieli, którzy są zainteresowani pogłębieniem swojej wiedzy w tym zakresie. Zgłoszenia przyjmuje: Paulina Promińska mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Na następną z cyklu konferencji zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 79 na Przymorzu 23 września 2017r. w godz. 9.00 – 13.15. Po każdym szkoleniu zapewniamy możliwość indywidualnych konsultacji z trenerami projektu.

Zdjęcia