KĄCIK LITERACKI

Kącik literacki

Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkoły, ale również wakacyjnych wspomnień. Na pewno podzieliliście się już z przyjaciółmi waszymi letnimi przeżyciami.

Czytaj więcej...

Prace na temat "Świąteczne Nastroje"

Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale teksty naszych uczniów na pewno pomogą nam wrócić do tych magicznych chwil.

Wiktoria KosibaIza Chruściel i Dawid Bieżuński przysłali prace o tematyce świątecznej, które z przyczyn technicznych ukazują się z małym opóźnieniem, ale myślę,  że warto było na nie czekać, szczególnie, że nasi uczniowie pokazali dojrzałe i wnikliwe podejście do tematu.

Prace dostępne są w załączonych linkach - Wiktorii, IzyDawida

Agata Hałuszczak

Kącik Literacki - zapraszamy - „Świąteczne nastroje”

Za oknem deszcz i plucha, ale nasze myśli koncentrują się na nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. Wyobraźmy sobie wspaniałą zimową aurę, pachnącą lasem, pięknie przystrojoną choinkę i spotkanie z bliskimi przy świątecznym stole. Czy kolacja wigilijna przebiegnie tak, jak co roku? A może wydarzy się coś niezwykłego? W tym miesiącu czekam na prace pt. „Świąteczne nastroje”. Wasze wiersze, opowiadania lub opisy przyrody na pewno pomogą wszystkim poczuć zbliżające się święta.

Prace przysyłamy na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 grudnia 2015 roku. Proszę, aby tekst został dołączony w postaci załącznika.

Agata Hałuszczak

Prace na temat „Moja wolna ojczyzna"

Miło mi poinformować, że pojawiły się pierwsze prace w szkolnym kąciku literackim. Uczniowie klasy 4c - Dawid Bieżuński i 5c - Szymon Bratke  stworzyli nie tylko wzruszające utwory poetyckie, ale Dawid przygotował również krótki rys historyczny „polskiej drogi do wolności”.

Prace dostępne są w załączonym linku - tutaj

Wszystkim życzę miłej lektury.

Agata Hałuszczak

Kącik Literacki - zapraszamy - "Moja wolna ojczyzna"

Jeżeli lubisz pisać, Twoje wypracowania są ciekawe, a koledzy i koleżanki proszą Cię o pomoc w napisaniu tekstu, kącik literacki jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się ze społecznością szkolną swoimi pracami. Raz w miesiącu przysyłamy teksty (opowiadania, eseje, wiersze, reportaże), które są zgodne z podanym tematem, na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prace poprawne pod względem stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym ukażą się na stronie internetowej szkoły.

W związku z nadchodzącym Dniem Niepodległości temat listopada to: „Moja wolna Ojczyzna”. Proszę, aby prace dołączać w formie załącznika. Tekst powinien być napisanyczcionką Calibri, wielkość liter 12.

Na Wasze utwory czekam do 10 listopada 2015r.

Agata Hałuszczak

Na stronie głównej szkoły, na dole po lewej stronie umieszczona jest zakładka "Kącik Literacki"i"