CHARYTATYWNIE

Z Orlików i Juniorów na Stadiony Świata

W sobotę, 10 czerwca 2017r. na stadionie Energa Gdańsk odbył się V finał Turnieju Piłki Nożnej „Z Orlików i Juniorów na Stadiony Świata”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

Celem turnieju jest Promocja Pomorskiego Hospicjum Domowego, propagowanie idei opieki hospicyjnej nad dziećmi w ich domach, uwrażliwienie młodego człowieka na pomoc bliźniemu, zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Eliminacje odbyły się 3 czerwca 2017r. na boiskach SP 77 i SP 79. Do finału Turnieju przeszły ekipy Szkoły Podstawowej nr 77 oraz Szkoły Podstawowej w Straszynie.

Mecz na stadionie Energa Gdańsk skończył się zwycięstwem drużyny ze Straszyna.

Najlepszym bramkarzem został Dawid Kraszkiewicz z SP Straszyn, najlepszym strzelcem Filip Tejer z SP Straszyn, najlepszym zawodnikiem Jakub Tetyk z SP 77, natomiast nagrodę Fair Play otrzymał Adrian Zieliński – również reprezentant SP 77.

 

Po turnieju dziecięcym odbył się Wielki Mecz Charytatywny pomiędzy reprezentacją Przyjaciół Hospicjum, a reprezentacją Telewizji Polskiej zakończony wynikiem 4:3.

Zdjęcia