BIBLIOTEKA

Wielki Maraton Czytelniczy 2017/18 - zapraszamy

Wielki Maraton Czytelniczy - ogólnopolski konkurs czytelniczy pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza - edycja 2017/2018

Zapraszamy chętnych uczniów z klas II – VII do uczestnictwa w całorocznym konkursie -  Wielkim Maratonie Czytelniczym (WMC). Zadaniem maratończyków jest przeczytanie co miesiąc książki z listy lektur opracowanej przez Organizatora i przystąpienie, na terenie naszej szkoły do testu konkursowego sprawdzającego jej znajomość i zrozumienie.

Szkolni koordynatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego – p. Justyna Mazurczyk i p. Elżbieta Kulka – po otrzymaniu testów od organizatora (najprawdopodobniej będą to dni: 5 października, 2 listopada, 7 grudnia 2017 r. oraz 4 stycznia, 15 lutego, 8 marca, 5 kwietnia, 4 maja 2018 r. ) przeprowadzą je wśród uczniów w terminie ustalonym w regulaminie WMC.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do 18 września 2017r.

Można zapisywać się także u wychowawcy klasy lub u polonistów.

Informujemy, że biblioteka szkolna dysponuje najczęściej 1 egz. z  każdego tytułu, dlatego prosimy rodziców o pomoc w pozyskiwaniu książek dla swoich dzieci.

 

Alfabetyczny spis lektur na rok szkolny 2017/2018:

Klasy II - III

1. Wojciech Kołyszko, Złość i smok Lubomił

2. Barbara Kosmowska, Niezłe ziółko

3. Megan McDonald, Hania Humorek (cz.1)

4. Renata Piątkowska, Hebanowe serce

5. Care Santos, Sprzedam mamę

6. Agnieszka Stelmaszyk, Zbawcy książek

7. Martin Widmark, Christina Alvner, Nelly, Rapp i białe damy

8. Elżbieta Zubrzycka, Filip, Pusia i nowy przyjaciel

Lektura na wrzesień: Martin Widmark, Christina Alvner-  „Nelly, Rapp i białe damy”

Klasy IV - VI

1. Grażyna Bąkiewicz, Mówicie mi Bezprym

2. Joanna Fabicka, Rutka

3. Zbigniew Nienacki, Pan Samochodzik i templariusze

4. Zuzanna Orlińska, Detektywi z Klasztornego Wzgórza

5. Antoni F. Ossendowski, Skarb Wysp Andamańskich

6. Andrzej Perepeczko, Dzika Mrówka i tajemnice gdańskiego wybrzeża

7. Marcin Szczygielski, Arka Czasu czyli wielka ucieczka Rafała od teraz przez wtedy do teraz i wstecz

8. Elżbieta Zubrzycka, Nie poddawaj się

Lektura na wrzesień: Grażyna Bąkiewicz – „ Mówicie mi Bezprym”

Klasa VII

1. Orson Scott Card, Gra Endera

2. Susanne Collins, W pierścieniu ognia

3. Joanna Jagiełło, Zielone martensy

4. Ryszard Kapuściński, Lalibela’75 [ w tegoż:] Heban

5. Lois Lowry, Posłaniec

6. Ian Serrailler, Srebrny miecz

7. Agnieszka Stelmaszyk, Koalicja szpiegów. Iluminariusz

8. J.R.R. Tolkien, Wyprawa (Władca Pierścieni – część I)

Lektura na wrzesień: Lois Lowry – „Posłaniec”

 

Prosimy o zapoznanie się z broszurami informującymi o celach i przebiegu WMC

broszura dla klas 2-3 - tutaj 

broszura dla klas 4-6 - tutaj

broszura dla klas 7 i gim. - tutaj