Lektura dla maratończyków na kwiecień

Uczniowie z klas II – III, biorący udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, czytają w kwietniu książkę Szymona Sławińskiego pt. „Mały powstaniec”.

Maratończycy z klas IV – VI zapoznają się z treścią książki Jadwigi Łuszczewskiej (Deotyma) pt. „Panienka z okienka”.

Lektury dla maratończyków na marzec

Uczniowie z klas II – III czytają dwa opowiadania Jerzego Ficowskiego – „O siedmiu braciach i o diable” oraz „Trzy złote włosy króla Słońca”  zawarte w książce pt. Gałązka z Drzewa Słońca”.
Uczniowie z klas IV – VI czytają książkę Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Kryształowe odkrycie”.

Lektura dla maratończyków na luty

Uczniowie z klas II – III, biorący udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, czytają w lutym książkę Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Mały wielki przyjaciel. Jak pokochałem zwierzątko, którego nikt nie lubił”.
Maratończycy z klas IV – VI zapoznają się z treścią książki Doroty Wieczorek pt. „Strachopolis”.

Lektury dla maratończyków na styczeń

Uczniowie z klas 2-3 uczestniczący w Wielkim Maratonie Czytelniczym czytają w styczniu książkę Edith Nesbit pt. „Pięcioro dzieci i „coś”.

Maratończycy z klas 4-6 zapoznają się z treścią książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Świat ogromnych”.

Lektura dla maratończyków na grudzień

Uczniowie z klas I – III, biorący udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, czytają w grudniu książkę Gianni Rodari pt. „Niewidzialny Tonino” - tutaj.

Maratończycy z klas IV – VI zapoznają się z treścią książki Barbary Kosmowskiej pt. „Kolorowy szalik”.

Lektury dla Maratończyków na październik 2016 roku

V Wielki Maraton Czytelniczy dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół” - Ludwik Jerzy Kern, „Ferdynand Wspaniały” - tutaj
VIII Wielki maraton Czytelniczy dla klas 4-6 szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” -  David Walliams, „Babcia rabuś”.