Lista lektur na luty 2018 r. - WMC

Klasy 2 i 3 -  Wojciech Kołyszko „Smok Lubomił i tajemnice złości”
Klasy 4-6 - Zbigniew Nienacki „Pan Samochodzik i Templariusze”
Klasy 7 - Agnieszka Stelmaszczyk „Koalicja szpiegów”

Lista lektur na styczeń 2018 r. - WMC

Klasy 2 i 3 -  Elżbieta Zubrzycka „Filip, Pusia i nowy przyjaciel”
Klasy 4-6 -  Joanna Fabicka „Rutka”
Klasy 7 - Susanne Collins „W pierścieniu ognia”

Lektura dla maratończyków na kwiecień

Uczniowie z klas II – III, biorący udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, czytają w kwietniu książkę Szymona Sławińskiego pt. „Mały powstaniec”.

Maratończycy z klas IV – VI zapoznają się z treścią książki Jadwigi Łuszczewskiej (Deotyma) pt. „Panienka z okienka”.

Lektury dla maratończyków na marzec

Uczniowie z klas II – III czytają dwa opowiadania Jerzego Ficowskiego – „O siedmiu braciach i o diable” oraz „Trzy złote włosy króla Słońca”  zawarte w książce pt. Gałązka z Drzewa Słońca”.
Uczniowie z klas IV – VI czytają książkę Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Kryształowe odkrycie”.

Lektura dla maratończyków na luty

Uczniowie z klas II – III, biorący udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, czytają w lutym książkę Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Mały wielki przyjaciel. Jak pokochałem zwierzątko, którego nikt nie lubił”.
Maratończycy z klas IV – VI zapoznają się z treścią książki Doroty Wieczorek pt. „Strachopolis”.